Pursuant to section 108(4) of the Search and Surveillance Act 2012, I, David Parker, Attorney-General, hereby renew the authorisation for the following persons to act as issuing officers for a further period of three years effective 30 September 2021:
Priscilla Aisake Ah Kuoi, Deputy Registrar of Waitakere
Ann Allardyce, Deputy Registrar of Whangarei
Rachel Margaret Anderton, Deputy Registrar of Palmerston North
Sheena Rachelle Waters, Deputy Registrar of Christchurch
Karina Grace Ashcroft, Registrar of Te Awamutu
Fried’laugusta Celesté Natasja Baatjies, Deputy Registrar of Greymouth
Renee Norrie Barnes, Deputy Registrar of Palmerston North
Robyn Baron, Deputy Registrar of Te Awamutu
Nikita Celest Barron, Deputy Registrar of Hamilton
Lyra Patricia Aurellano Bautista-Zhang, Deputy Registrar of North Shore
Sarah Taylor, Deputy Registrar of Christchurch
Sarah May Bloom, Deputy Registrar of Nelson
Lauri Blyth-Carter, Deputy Registrar of Masterton
Sarah Helen Boon, Deputy Registrar of Blenheim
Brenda Marie Boult, Deputy Registrar of Christchurch
Langdon Bradley, Deputy Registrar of Whangarei
Christine Lillie Brand, Deputy Registrar of North Shore
Brenda Marie Bremner, Deputy Registrar of Tauranga
Dylan Briggs-Jones, Deputy Registrar of Wellington
Carol Marie Brookie, Deputy Registrar of Whanganui
Caithrine Vivian Marie Brookie, Deputy Registrar of Palmerston North
Lisa Brooks-Hateley, Deputy Registrar of Westport
Amanda Jane Broom, Registrar of Hamilton
Susan Brough, Deputy Registrar of Invercargill
Carol Denise Browne, Deputy Registrar of Whangarei
Abigail Louise Bryce, Deputy Registrar of Christchurch
Glenda Rae Buchanan, Deputy Registrar of Hamilton
Daniel Lambton Burn, Deputy Registrar of Gisborne
Carla Jane Campbell, Deputy Registrar of Whangarei
Kelly Anne Campbell-Mears, Deputy Registrar of Christchurch
Byron Joel Norman Cathcart, Deputy Registrar of Christchurch
Robyn Elizabeth Chadwick, Deputy Registrar of Tauranga
Stephanie Irene Chalmers, Deputy Registrar of Invercargill
Hayley Ann Chambers, Registrar of Gisborne
Shusita Chand, Deputy Registrar of Auckland
Sharoleen Chand, Deputy Registrar of Auckland
Sabrina Cheng, Deputy Registrar of North Shore
Gregory Peter Clark, Deputy Registrar of Palmerston North
Philip Wayne Clarke, Deputy Registrar of Manukau
Emma Elizabeth Clow, Deputy Registrar of Hamilton
Molly Elizabeth Coates, Deputy Registrar of New Plymouth
Jeffrey Collie, Deputy Registrar of Dunedin
Julie Collins, Deputy Registrar of Palmerston North
Jennie Maree Corkery, Deputy Registrar of Invercargill
Coralie Sarah Cowie, Deputy Registrar of Greymouth
Jan Marie Cullen, Deputy Registrar of New Plymouth
Martin Cupit, Deputy Registrar of Gore
Tatiana Te Poi Daniels, Deputy Registrar of Auckland
Jacqueline Danish, Deputy Registrar of Auckland
Fiona Suzan Davies, Deputy Registrar of Invercargill
Nelda Ann Day, Deputy Registrar of Masterton
Patricia Anne Deacon, Deputy Registrar of Auckland
Muhammad Rafi Dean, Deputy Registrar of Hastings
Maree Eileen Deane, Deputy Registrar of Tauranga
Naomi Clare Devitt, Deputy Registrar of Tauranga
Hannah Elyse Dobbie, Deputy Registrar of Hastings
Catherine Anne Dodd, Registrar of New Plymouth
Anna-Louise Esther Donnell, Deputy Registrar of Gisborne
Megan Elizabeth Galway, Deputy Registrar of Christchurch
Kirsten Leigh Edwards, Deputy Registrar of Nelson
Emelda Louise Epiha, Deputy Registrar of Manukau
Romana Espie, Deputy Registrar of Christchurch
Mutaaga Faalogo, Deputy Registrar of Manukau
Dannielle Marion Falconer, Deputy Registrar of Hamilton
Kaufo’ou Fakahahano Ki Peuti Faletau, Deputy Registrar of Auckland
Selepa Fialogo Baice, Deputy Registrar of Manukau
Kyle Finderup, Registrar of New Plymouth
Shinayde Delphia Kaye Fleming, Deputy Registrar of New Plymouth
Neil Foot, Deputy Registrar of Palmerston North
Mark Freshwater, Deputy Registrar of Timaru
Terri Frith, Registrar of Taupo
Jordan Misa Fuiava, Deputy Registrar of Hastings
Philip Jeremy Gane, Deputy Registrar of Christchurch
Ron Garrick, Deputy Registrar of Napier
Tegan Bruce Gawn, Deputy Registrar of Wellington
George William Glover, Deputy Registrar of Auckland
Angela Kim Godden, Deputy Registrar of Manukau
Ieva Goldberga, Deputy Registrar of Christchurch
Christopher Thomas Greaney, Registrar of Christchurch
Aaron Greensill, Deputy Registrar of Hamilton
Karen Frances Hacking, Deputy Registrar of Napier
Jon Francis Harris, Deputy Registrar of North Shore
Roelie Maria Henrika Corneilla Hart, Deputy Registrar of Ashburton
Ann Maree Hayes, Deputy Registrar of Invercargill
Robynne Marie Hayward, Deputy Registrar of Christchurch
Chris Hendren, Deputy Registrar of Hawera
Bridget Jacqueline Hendry, Deputy Registrar of Dunedin
Stephen Erle Hewlett, Deputy Registrar of Tauranga
Renee Lee Higgision, Deputy Registrar of Porirua
Alice Clare Hodges, Deputy Registrar of Timaru
Sarah Marguerite Hold, Deputy Registrar of Waitakere
Julie Ann Hollamby, Deputy Registrar of Gisborne
Lynette Patricia Holland, Deputy Registrar of Invercargill
Lisa Maria Elaine Holmes, Deputy Registrar of Gisborne
Christopher Hood, Deputy Registrar of Blenheim
Kim Tamlyn Hoods, Deputy Registrar of Wellington
Julie Marie Hooper, Registrar of Kaikohe
Ellen Dorothy Hooper, Deputy Registrar of Invercargill
Sandra Jayne Hopkins, Deputy Registrar of New Plymouth
Nadine Amanda Horsburgh, Deputy Registrar of Christchurch
John Kenneth Houghton, Registrar of Nelson
Siona Dorothy Huch, Deputy Registrar of Waitakere
Frances Lenka Hughes, Deputy Registrar of Auckland
Jessie Mere Mamie Hunt, Deputy Registrar of Kaikohe
Keryn Leigh Anne Hurley, Deputy Registrar of Christchurch
Karen Anne Jackson, Deputy Registrar of Gisborne
Nicola Jane Jago-Muir, Registrar of Nelson
Kelly Deans, Deputy Registrar of Palmerston North
Brian Johnston, Deputy Registrar of Palmerston North
Julie Ann Jopson, Deputy Registrar of Hamilton
Olivia Sarah-Lucy Jourdain, Deputy Registrar of Christchurch
Tui Elizabeth Kapa, Deputy Registrar of Kaitaia
James Vincent Keegan, Deputy Registrar of Wellington
Linda Marie Kennedy, Deputy Registrar of Whakatane
Frances May Puruaha Kennedy, Deputy Registrar of Gisborne
Nicole Amy Kennelly, Deputy Registrar of Dunedin
Luke Bryn Kerr, Deputy Registrar of Rotorua
Nathan Francis Keys, Deputy Registrar of Wellington
Karla Dean Alexis King, Deputy Registrar of Gore
Rachel Louise Kingi, Deputy Registrar of Whangarei
Suzanne Kirk, Deputy Registrar of Pukekohe
Kurei Knight, Deputy Registrar of Whakatane
Anil Kumar Kodakandla, Deputy Registrar of Manukau
Hananto Kristono, Deputy Registrar of Wellington
Irene Laird, Deputy Registrar of Christchurch
Joanna Maree Lamborn, Deputy Registrar of Whangarei
Aston Lang, Deputy Registrar of Invercargill
Nadine Fleur Lemme, Deputy Registrar of North Shore
Karolina Sabina Lepiesza, Deputy Registrar of Manukau
Jennifer Susan Lewarne, Deputy Registrar of Queenstown
Lee Robyn Lindbom, Deputy Registrar of Timaru
Sharyn Lochore, Deputy Registrar of Manukau
Kylie Gael Love, Deputy Registrar of Hamilton
Debra Lee Lowes, Registrar of Blenheim
Victoria Claire Maaka, Deputy Registrar of Dunedin
Teresa Catherine Macgregor, Deputy Registrar of Wellington
Philip John MacKenzie, Deputy Registrar of Wellington
Mele Tutasi Mailo, Deputy Registrar of Waitakere
Chloe Rosaline Manktelow, Deputy Registrar of Tauranga
Tracy Jane Marsh, Deputy Registrar of Manukau
Amanda Mary Mattock, Deputy Registrar of Tauranga
Vanessa Jane McAlonan, Deputy Registrar of Rotorua
Leona Yiwen McArdle, Deputy Registrar of Gisborne
Kevin Winston McCartain, Deputy Registrar of Whangarei
Ruby Irene McCaskill, Deputy Deputy Registrar of Hamilton
Stephanie Jane McDonald, Deputy Registrar of Christchurch
Tille Jane McKewen, Deputy Registrar of Hamilton
Bradley McKiernan, Deputy Registrar of Queenstown
Lynley Odelle McLeod, Deputy Registrar of Invercargill
Margaret Mary McSweeney, Registrar of Queenstown
Metuatini Metuatini, Deputy Registrar of Manukau
Jaqualine Middlemiss, Deputy Registrar of North Shore
Philip Brian Miles, Deputy Registrar of Christchurch
Tracey Mills ( formerly Gallagher), Deputy Registrar of New Plymouth
Elspie Jane Mitchell, Registrar of Greymouth
Warren Ruru Morgan, Deputy Registrar of Rotorua
Brett Philip Mudgway, Deputy Registrar of Napier
Vignesh Nagasubramanian, Deputy Registrar of Pukekohe
Joanne Amanda Neary, Deputy Registrar of Thames
Margaret Clare Neville, Deputy Registrar of Auckland
Patricia Newman, Deputy Registrar of Tauranga
Trevor Ng, Deputy Registrar of Auckland
Amarnda Nicholson, Deputy Registrar of Rotorua
Gail Lorrayne Nimo, Deputy Registrar of Invercargill
Abigail Jacoba Norman, Deputy Registrar of Gisborne
Daniel Ataua O’Brien, Registrar of Rotorua
Carmel Rose O’Rafferty, Deputy Registrar of Tauranga
Bernadette Pakeha, Deputy Registrar of Hamilton
Tania Jo-Anne Parker, Deputy Registrar of Kaitaia
Letitia Anne Parker, Registrar of National Office
Te-Kiri Parker, Deputy Registrar of Auckland
Ananda Kamaleswari Paruchuri, Deputy Registrar of Waitakere
Christina Emma Paulo, Deputy Registrar of Waitakere
Vanessa-Ashley Pederson, Deputy Registrar of Auckland
Nicole Fay Pehi, National Technical Advisor of Tauranga
Heather Margaret Phillips, Deputy Registrar of Ashburton
Karen Mary Pink, Deputy Registrar of Hastings
Ria Pollock, Deputy Registrar of Christchurch
Rebecca Jamie Pratt, Deputy Registrar of Wellington
Sarah Ann Preston, Deputy Registrar of Tauranga
Sarah Elizabeth Punter, Deputy Registrar of Whangarei
Sandi Rose Purcell, Deputy Registrar of Waihi
Donald Oliver Kingsley Rangi, Deputy Registrar of Hamilton
Madeleine Raymond, Deputy Registrar of Wellington
Hamida Raza, Deputy Registrar of Manukau
Serisha Reddy, Deputy Registrar of Manukau
Brian John Reid, Deputy Registrar of North Shore
Ashleigh Reid, Deputy Registrar of Gore
Raewyn Ethne Renata, Deputy Registrar of Hamilton
Kerry Frances Riddell, Deputy Registrar of Invercargill
Susan Marie Rogers, Deputy Registrar of Thames
Kristy Louise Rope, Deputy Registrar of Manukau
Amanda Taaga Roma Ryan, Deputy Registrar of Auckland
Vasanthi Sanjay, Deputy Registrar of Waitakere
Denise Yvette Sanson, Deputy Registrar of Invercargill
Nayo Nirelle Sasha Sax, Deputy Registrar of Auckland
Richard John Scott, Deputy Registrar of Nelson
Kelly Melissa Scott-Haenga, Deputy Registrar of Gisborne
Derryn May Shardlow, Deputy Registrar of Napier
Louise Janine Sheehan, Deputy Registrar of North Shore
Georgia Shen, Deputy Registrar of Auckland
Lynette Anne Shewan, Deputy Registrar of Dunedin
Majgan Shigarf, Deputy Registrar of Hamilton
Anjela Kaye Sleeman, Deputy Registrar of Invercargill
Georgina Mary Smith, Deputy Registrar of Napier
Teriia Lelia Solomon, Deputy Registrar of Manukau
Kyla Solomon, Deputy Registrar of Manukau
Lauren Marie Stephenson, Deputy Registrar of Waitakere
Leslie Stewart, Deputy Registrar of New Plymouth
Deborah Jean Stewart, Deputy Registrar of Manukau
Cassandra Lee Stoddart, Deputy Registrar of Hastings
Sally Annie Saitutuila Su’a, Deputy Registrar of Manukau
Chris Sutherland, Deputy Registrar of New Plymouth
Lesley Mariana Karepe Taare, Deputy Registrar of Rotorua
Ioritana Jordan Tafili, Deputy Registrar of Christchurch
Chelsea Lee Taggart, Deputy Registrar of Christchurch
Rose-Anne Takarua, Deputy Registrar of Gisborne
Tanya Taku Aroha Tamati-Brott, Deputy Registrar of Rotorua
Kay Marilyn Tangney, Deputy Registrar of Invercargill
Angela Tuileisu Tanuvasa, Deputy Registrar of Manukau
Rebekah Anne Hayley Tapp, Deputy Registrar of Palmerston North
TeArapera Tauri, Deputy Registrar of Kaikohe
Hautonga Rawiri Te Maipi, Registrar of Napier
Esitamaki Teisi, Deputy Registrar of Manukau
Jone Temo, Deputy Registrar of North Shore
Marlene Theron, Deputy Registrar of Thames
Martin Thomas (Pulluparambil), Deputy Registrar of Christchurch
Charlotte Thompson, Deputy Registrar of Christchurch
Vineta Monique Thorner, Deputy Registrar of Auckland
Emma Jane Timmins, Deputy Registrar of Palmerston North
Secunda Easther Toma, Deputy Registrar of Manukau
Patricia Torrey, Deputy Registrar of Palmerston North
Benjamin Tossman, Deputy Registrar of Wellington
Sherri-Ann Jean Towler, Deputy Registrar of Hawera
Brendon James Fortnam Trask, Deputy Registrar of Hastings
Joyleen Pani Tuahine, Deputy Registrar of Napier
Andrew Fernandez Tulloch, Deputy Registrar of Christchurch
June Tupai, Deputy Registrar of Waitakere
Laura Ellen Tutty, Deputy Registrar of Auckland
Lharyzza Va’ai, Deputy Registrar of Waitakere
Lisa May Vaile, Deputy Registrar of Nelson
Anita Vermeer, Deputy Registrar of Chrsitchurch
Brooke Helena Vermeulen, Deputy Registrar of Gore
Marcus Vettise, Deputy Registrar of Whanganui
Luka Ameila Doreen Vickers-Balks, Deputy Registrar of Te Awamutu
Michael Joseph Vine, Deputy Registrar of Christchurch
Julie Maree Waimotu, Deputy Registrar of Porirua
Denise Laurette Walker, Deputy Registrar of Gisborne
Peter Joseph Wall, Deputy Registrar of Dunedin
Olivia Jane Webster, Deputy Registrar of Christchurch
Donnalea Whitcher, Deputy Registrar of Hamilton
Crystal Kasia Whittaker, Deputy Registrar of Whangarei
Angela Leeane Wildbore, Deputy Registrar of Gisborne
Daniel Bruce Williams, Deputy Registrar of Hutt Valley
Barbara Maria Williams, Deputy Registrar of Whakatane
Chantel Lee anne Williams, Deputy Registrar of Hamilton
Frances Jane Wilson, Deputy Registrar of Auckland
Samantha Temeata Wolfgramm, Deputy Registrar of Papakura
Sophie Adele Worner, Deputy Registrar of Invercargill
David Mark Wylie, Deputy Registrar of Auckland
Lydia Xiayan Zhong, Deputy Registrar of Christchurch
Dated at Auckland this 8th day of August 2021.
Hon DAVID PARKER, Attorney-General.